5

Pharmaceris F - nawilżający fluid antyoksydacyjny z sylimaryną - nowość

Pharmaceris wprowadza do swojej gamy produktów nowe podkłady nawilżające z sylimaryną. Będą dostępne w 3 odcieniach:
- ivory,
- natural,
- tanned.
Fluidy te nie zawierają parabenów i kompozycji zapachowej.
Unikalne właściwości fluidów :
- Długotrwałe nawilżanie głębszych warstw naskórka – utrzymywanie się efektu nawilżenia do 11 godzin potwierdziło 78% badanych*). Działanie nawilżające oparte jest na glicerynie oraz  niezwykle lekkiej konsystencji fluidu.
-Trwały 10-godzinny makijaż – fluidy zawdzięczają swą trwałość m.in. kompozycji pigmentów i składników bazowych receptury. Zawarto w nich oleje o bardzo niskiej lepkośći  i emulgatory silikonowe.
- Unikalna kompozycja pigmentów doskonale wyrównuje koloryt skóry i maskuje niedoskonałości cery, nie powodując efektu maski. Fluidy bardzo łatwo i równomiernie rozprowadzają się na skórze (jednolity makijaż – potwierdziło 96% badanych, wyrównanie kolorytu skóry – potwierdziło 78% badanych), brak efektu maski potwierdziło 83% badanych) . Zastosowano pigmenty mikronizowane i pokrywane olejem ułatwiającym równomierne rozprowadzenie, a ilość pigmentu gwarantuje dobre wyrównanie kolorytu cery. Jakość pigmentów oraz nowoczesna formuła bazy sprawiają, że nawet przy grubszym nałożeniu fluidu na skórę nie uzyskuje się efektu maski.
 -Specjalistyczna formuła antyoksydacyjna na bazie sylimaryny intensywnie neutralizuje wolne rodniki i zabezpiecza skórę przed niekorzystnym działaniem czynników zewnętrznych. Sprawia, że skóra jest mniej podatna na podrażnienia i przesuszenia.
- Lekka konsystencja fluidów opartych na zaawansowanej technologii SoFTBase nie obciąża skóry oraz nie zatyka porów pozwalając jej oddychać.
- Ochrona przeciwsłoneczna - zawierają fotostabilne filtry UVA i UVB SPF20 przez co zapewniają ochronę przed szkodliwymi skutkami promieniowania słonecznego.
Wybrane składniki aktywne:
Sylimaryna, pozyskiwana z wyciągu z ostropestu plamistego,  pomaga regenerować uszkodzenia wywołane czynnikami zewnętrznymi np. promieniowaniem Roentgena. Chroni komórkowy DNA i reguluje gospodarkę tłuszczową. Hamuje procesy starzenia się skóry.  To  aktywny antyutleniacz neutralizujący nadtlenki. Sylimaryna jest flawonoidem, którego właściwości docenia współczesna  kosmetologia , gdyż wykazuje silne działanie przeciwrodnikowe i przeciwstarzeniowe, a także przeciwzapalne i łagodzące.
Tioprolina (timonacic, tymonacyk, kwas tiazolidyno-4-karboksylowy) - metabolizowana do cysteiny, która wchodzi w skład białek włosów, naskórka, paznokci  i glutationu. Glutation umożliwia detoksykację, jest silnym przeciwutleniaczem oraz źródłem licznych , istotnych w funkcjonowaniu organizmu, metabolitów. Tioprolina wywiera wpływ przeciwtrądzikowy, poprawia strukturę i pobudza wzrost oraz regenerację naskórka, włosów i paznokci. Ma właściwości przeciwtrądzikowe i przeciwłuszczycowe.
Sylimaryna i tioprolina  stanowią zgłoszony do opatentowania kompleks, dla którego wykazano efekt synergii:  
- działa fotoochronnie, zwiększa odporność skóry na promieniowanie UV – komórki skóry nie ulegają zniszczeniu po działaniu promieni ultrafioletowych
- wzmaga syntezę glutationu – kluczowego antyoksydantu chroniącego komórki przed wolnymi rodnikami
- wyłapuje wolne rodniki i  jest skutecznym  ich „zmiataczem”.
Mieszanina  tych substancji stanowi  niezwykle cenny kompleks antyoksydacyjny, który spowalnia procesy starzenia zewnątrzpochodnego, uwarunkowane działaniem czynników zewnętrznych - zanieczyszczenia, dym papierosowy  a także fotostarzenia, związanego z nadmierną ekspozycją na promieniowanie UV. Ma zastosowanie w pielęgnacji skóry osób nałogowo palących i biernych palaczy, skóry naczyniowej i z trądzikiem różowatym, skóry poddanej działaniu promieniowania słonecznego i stosowanego w solariach, skóry starzejącej się, suchej, odwodnionej, wrażliwej.
Cena 30 ml fluidu to 37,90 złotego.
Mnie ciekawi efekt nawilżania. Co myślicie o takiej propozycji Pharmaceris?
Podzielcie się!

5 komentarze:

kosmetoholiczkaPL pisze...

Dostałam ten podkład w prezencie na urodziny...jeszcze nie otworzyłam opakowania, ale kusi strasznie:)

barwy.wojenne pisze...

to ja Cie jeszcze podkuszę, bo mnei on BARDZO ciekawi;)i będę na recenzję czekac;)

zoila pisze...

Wydaje się całkiem ciekawy :)

strī-linga pisze...

gdzie jest pompka? :))

clara pisze...

obserwuje

Back to Top Najlepsze Blogi