2

Revitacell - trochę o komórkach macierzystych

Komórki macierzyste to dość kontrowersyjny temat - ja sama wczoraj wywołałam u siebie niepokój, pamiętając o autoszczepionce;) Dlatego dla pewności postanowiłam się jeszcze więcej dowiedzieć o komórkach wykorzystywanych w Revitacell. Oto, czego się dowiedziałam:
"Dermokosmetyki wykorzystujące potencjał jednego z największych polskich odkryć biotechnologicznych ostatnich lat – komórek macierzystych MIC-1 za kilkanaście dni pojawią się na rynku. O ich niezwykłym działaniu przesądził NHAC Biocervin MIC-1. Co oznacza ta tajemnicza nazwa?
Niezwykłość NHAC Biocervin MIC-1 ukryta jest w nazwie, ponieważ to właśnie komórki macierzyste MIC-1 stanowią o wyjątkowej skuteczności produktów z ich zastosowaniem. Droga do powstania innowacyjnych produktów była długa. Zaczęło się od głośnego odkrycia wrocławskich naukowców, którzy jako pierwsi na świecie potwierdzili regeneracyjne właściwości komórek macierzystych, obecnych w porożu jelenia szlachetnego. – To najszybciej regenerujący się organ u ssaków. Wykorzystaliśmy ten potencjał i po kilku latach badań z małego fragmentu poroża udało wyprowadzić się hodowlę komórek macierzystych – mówi Tomasz Gębarowski, kierownik działu produkcji Stem Cells Spin S.A., spółki, która dziś zajmuje się komercjalizacją wyników badań naukowców. Z opatentowanej linii komórek MIC-1 dzięki wykorzystaniu ultradźwięków, pozyskano aktywną mieszankę mikro i makrobiocząstek. – Otrzymaliśmy wodną mieszaninę aktywnych białek, nienasyconych kwasów tłuszczowych, fosfolipidów, cukrów i soli mineralnych bez użycia detergentów lub toksycznych, lotnych rozpuszczalników organicznych – dodaje Tomasz Gębarowski. Tak powstał NHAC Biocervin MIC-1, czyli połączenie aktywnych czynników peptydowych i kolagenu. Na jego bazie naukowcy opracowali trzy kuracje dermokosmetyczne, które lada chwila pojawią się na rynku.
Innowacja w każdym calu
Największą innowacją NHAC Biocervin MIC-1, jak i dermokosmetyków wykorzystujących jego właściwości, jest zastosowanie komórek macierzystych MIC-1. Z prostego powodu – wynalazek posiada wszystkie niezbędne patenty, nie tylko w Polsce, ale również w Stanach Zjednoczonych, a wrocławscy naukowcy pozostają jedynymi, którzy mogą z nich korzystać.
Działanie kompozycji składników jest prekursorskie. – Nasz autorski składnik nie tylko powstrzymuje procesy starzenia się skóry związane z wiekiem, ale przywraca jej także równowagę metaboliczną. Komórki dostają impuls, po czym produkują białka budujące włókna kolagenowe. Dochodzi dzięki temu do syntezy nowego kolagenu, kwasu hialuronowego, elastyny i biopolimerów. W ten sposób można śmiało powiedzieć, że skóra regeneruje się sama – wyjaśnia dr Ilona Iżykowska, kierownik laboratorium badawczego Stem Cells Spin S.A. Białkowe czynniki wzrostu wpływają również na odbudowę komórek włosów, rzęs i brwi.
Nowy wymiar regeneracji
NHAC Biocervin MIC-1 wzbogacony m.in. kwasem hialuronowym, witaminami E i B5, masłem shea, alantoiną, czy olejkiem kokosowym regeneruje dojrzałą skórę, poprawia jej jędrność i redukuje zmarszczki. – Właściwości komórek MIC-1 pozwalają opóźnić procesy starzenia się keratynocytów i fibroblastów, czyli komórek naskórka i skóry właściwej – tłumaczy dr Ilona Iżykowska.
Unikatowy składnik wzbogacony jeszcze innymi substancjami aktywnymi, jak choćby D-Panthenolem,  jest w stanie odżywić i wzmocnić włosy, rzęsy i brwi oraz pobudzić wzrost nowych cebulek. - Regeneracyjny potencjał NHAC Biocervin MIC-1 został potwierdzony przez liczne badania in vitro na komórkach skóry. Keratynocyty i fibroblasty zostały pobudzone do odnowy, a sprężystość tkanki polepszona. Dzięki temu jesteśmy przekonani, że produkty, które za chwilę zadebiutują na rynku, będą przełomem w kuracji anti-aging – podsumowuje dr Ilona Iżykowska.
Pierwsze kuracje Stem Cells Spin, które za chwilę zadebiutują na rynku to preparaty pielęgnacyjne do skóry twarzy, a także do włosów, rzęs i brwi. Kolejne produkty bazujące na komórkach MIC-1 pojawią się za kilka miesięcy".

Te informacje sprawiają, że jeszcze bardziej zainteresowałam się kuracjami Revitacell. A Wy?
Podzielcie się!

2 komentarze:

Dii pisze...

Słyszałam już kiedyś o komórkach macierzystych, podczas wykładów na UJ. Ale nie wiedziałam że zostały wynalezione w taki sposób...:) Co do kuracji muszę przyznać, że brzmi to wszystko pięknie..., ale ciekawi mnie ile pieniędzy będzie trzeba na to wydać...;x

Ruda pisze...

Pierwsza moja myśl: ciekawa jestem, ile to kosztuje.
Sprawdziłam.
Już mi się to nie podoba :D

Back to Top Najlepsze Blogi