8

Bourjois - lakier do paznokci 10 Days - odcień 26 mauve rosé

Lakier o trwałości 10 dni - na letnie wyprawy jak znalazł, lepsze to niż niezbędnik MacGyvera i tipsy w jednym. Ale czy to prawda, że lakier przetrwa na paznokciach aż 10 dni? Zaraz się przekonamy, co może warto zainwestować około 30 złotych za buteleczkę i zabrać go w leśne ostępy (gdzie i tak nikt, poza kilkoma sarnami, nie zobaczy naszego manicure'u, ale cóż - bycie kobietą zadbaną zobowiązuje).
Zanim jednak o samym kosmetyku, kilka słów wstępu na temat jego opakowania. Lakier Bourjois zamknięty jest w designerskiej, architektonicznej buteleczce, która przypomina mi drapacze chmur powstałe w latach 30. XX wieku (słynny budynek Chryslera w NOwym Jorku, czy inne powstałe w stylu Art Deco wieżowce). Nakrętka jest tu wisienką na torcie - w tym samym odcieniu co lakier, ergonomiczna, łatwa do trzymania i zaopatrzona w innowacyjny, skośne ścięty pędzelek... Same innowacje w tym lakierze;)
Wspominany pędzelek jest bardzo wygodny, mimo iż dość twardy. Jego elastyczności nic nie mogę zarzucić, tak więc malowanie paznokci nawet w dość ekstremalnych warunkach (na łódce na przykład czy w metrze) nie będzie problemem. Szpiczasta końcówka zaś może nas poratować w przypadku odprysków - wystarczy nabrać "tyci, tyci" kroplę lakieru, zamalować i voila - manicure jak nowy.
Przejdźmy do obiecywanej trwałości... Nazwa lekko wprowadza w błąd, gdyż 10 dni na moich paznokciach lakier ten nie spędził. I to nie dlatego, że się nim znudziłam, o nie! Po prostu po tygodniu wyglądał już nieciekawie i płytka pełna była odprysków.
Nie będę jednak odsądzać od czci i wiary marki Bourjois, gdyż... co widać na zdjęciu wyżej, lakier 10 Days na zakrętce posiada interesującą nas, konsumentki, informację "+3 days minimum". I tu się w pełni zgodzę z producentem - i bez bazy, i na bazie lakier ten trzyma się co najmniej 3 dni. W tym pierwszym przypadku są to rzeczone 3 dni, w drugim trwałość wydłuża się do tygodnia.
Co ważne dla zapominalskich lub leniwych - lakier nie odbarwia płytki paznokcia, jak często jest w przypadku innych produktów tego typu (najbardziej chyba barwi paznokcie Inglot).
Lakier, mimo dość wodnistej konsystencji, nie smuży, dokładnie pokrywając płytkę paznokcia. Myślę, że idealnym rozwiązaniem jest nałożenie dwóch warstw produktu.
Bourjois - lakier do paznokci 10 Days - odcień 26 mauve rosé (sztuczne światło)
Bourjois - lakier do paznokci 10 Days - odcień 26 mauve rosé (cień)
Problemem na pewno jest brak nazwy na opakowaniu - mój lakier posiada numer 26, czyli (jak sprawdziłam) nazywa się mauve rosé. Jest to piękny odcień różowej malwy.
Pozostałe kolory dostępne w Polsce to:
- 12 pearly white
- 13 soft pastel pink
- 20 glamorous red
- 16 coral pink
- 17 petrol blue
- 25 corail printannier
- 26 mauve rosé
- 14 lilac pink
- 21 deep red
Znacie lakiery 10 Days od Bourjois? Ile u Was wytrzymują? I czy nacie lakiery, które są od tych dziś recenzowanych trwalsze?
Podzielcie się!

8 komentarze:

Ala pisze...

Lakier KIKO - trzymał się skubany 7 dni aż zmyłam z nudy. Zero odprysków :)

Sylwusia pisze...

ja chyba z żadnym lakierem nie wytrzymałabym 10 dni:)

Cuks ♥ pisze...

pierwszy raz o nich słyszę :D

MiniStyle pisze...

za to, że nie odbarwia ma u mnie dużego plusa. Kiedys pomalowałam sobie paznokcie na żółto a potem....ahh...wyglądały koszmarnie - co najmniej jakby gniły :(

-zapraszam do mnie ;)

Veronica pisze...

mega kolor ;) PS: zapraszam do siebie na rozdanie

Katalina pisze...

U mnie jak bym go nie nosiła wytrzymuje dokładnie trzy dni. I szczerze porwónując to do obietnicy dni dziesięciu, czuję się lekko oszukana.

Angel MakeUp World pisze...

Trwałość 10 dni oznaczało by, że malowałybyśmy paznokcie tylko 3 razy w miesiącu :) A jeden lakier starczyłby na rok :)

Red Lipstick pisze...

Jak to wycofują!? Nieeeeeeee!! To temu był po 12 zł... i dostałam w Krk ostatnią sztukę. Masz na oku jakiegoś zamiennka;>?

Back to Top Najlepsze Blogi